Kategórie
myšlienky z RuFslettra

Keď vchádzaš do domova, usmievaj sa

Benjamin Holmgren je obyčajný chlap. Nie je celebritou na sociálnych sieťach, nie je politicky či komunitne extra činný, dokonca ani jeho blog nepatril k nadpriemerne čítaným. Žije v Severnej Karolíne, má 25 rokov a 4 deti. A (možno práve preto) sa mu podarilo niečo, čo nedokáže ani zástup psychológov. Jedného dňa napísal na Facebook:

Keď prídeš domov k svojej manželke/deťom/psovi atď., predtým, než otvoríš dvere, usmej sa! Nezáleží na tom, aký si mal deň. Alebo čo ideš robiť ako ďalšie. Alebo či si hladný. Nálada, s ktorou sa objavíš doma počas prvých 15 sekúnd, udá tón celému nasledujúcemu večeru. Vôbec to nie je maličkosť. Je to obrovská vec. Pretože domov prichádzaš každý deň.

Táto teória pochádza od spisovateľky Toni Morrison, ktorá vravievala: „Nechajte svoju tvár hovoriť to, čo žije vo vašom srdci.“ Otec rodiny si ju osvojil a začal používať vo svojom živote.

Holmgren pokračuje: „Zobrať rodinu do Disneylandu je bezvýznamné. Drahá narodeninová oslava pre dieťa bude do pár týždňov zabudnutá. Ale príchod domov? To je celý tvoj život. Zmeň to. Začni dnes.“

Potvrdzuje to aj Jordan Peterson, jeden z najznámejších psychológov sveta: „Ak dokážete v živote zmeniť 25 vecí, akou je napríklad príchod domov, odrazu prežijete neobyčajný život.

Zdieľať: