Kurz osobnej produktivity

Čo sa vo svete technológií, komunikácií a informácií zmenilo, že to spôsobuje toľko chýb a stresu? Nezmenilo sa nič. Až na to, ako často sa mení úplne všetko. Existuje však na to riešenie. Zvýšenie osobnej produktivity.

Dlhé roky pracujem ako projektový manažér. Moja pozícia a pracovné nasadenie majú extrémne nároky na kvalitu mojich výstupov a fakt, že žiadna z vecí mi nemôže prekĺznuť pomedzi prsty. Za posledné roky som sa zoznámil s niekoľkými metódami na zefektívnenie práce. Ale každá z nich sa zamieravala na samostatný aspekt pracovného života. A ohľad na človeka bol až na druhom mieste. Žiadna z nich mi preto nevyhovovala. Postupne som tak plynutím rokov vytvoril vlastný unikátny systém. Systém, ktorého stredobodom je človek. Systém, ktorý rešpektuje jeho biologické obmedzenia.

„Rôznych metód môžu byť milióny, ale základných princípov je iba pár. Kto tieto princípy pochopí, ten si môže svoju metódu úspešne vybrať sám. Kto ale skúša iba rôzne metódy, zatiaľ čo princípy prehliada, je odsúdený k problémom.”

Ralph Waldo Emerson

O čom kurz je?

V mojom kurze Vás alebo Vašich zamestnancov naučím práve tieto základné princípy, ktoré vychádzajú a rešpektujú elementárne fungovanie nášho organizmu:

 • náš mozog si nedokáže zapamätať všetko a častokrát nám v správnom okamihu alebo na správnom mieste nepripomenie vec, ktorou nás inak neustále „otravuje“,
 • denne máme len obmedzené množstvo sústredenosti a jej neustálym prepínaním (nie používaním!) si ju vyčerpávame,
 • nie sme produktívni počas ôsmych pracovných hodín rovnako.

Nikomu teda nebudem nútiť špecifické nástroje. Tie si môžete vybrať sami.

Systém zároveň rešpektuje súčasné nároky na znalostných pracovníkov – produkovať kvalitné výstupy v krátkom čase. Osobne dokážem dnes vďaka tomuto systému vyprodukovať o 50-100% viac výstupov v stave sústredenej práce a 25-50% viac výstupov v režime plytkej práce. A môžem s hrdosťou povedať, že za posledných päť rokov mi neušla jediná vec, záväzok či úloha, ktorá mi bola pridelená. Navyše mnou prezentované postupy sú aplikovateľné nielen na pracovný, ale aj osobný život. Dostanete tak robustný návod na zvládanie nielen pracovných, ale aj súkromných výziev.

Neponúkam pritom žiadne zázračné riešenia. Po zaškolení sa nestanete inteligentnejší. Ale dokážete inteligenciu lepšie využiť. Nestanete sa usilovnejší. Ale dokážete sa lepšie a dlhšie sústrediť na to, čo robíte. Pretože nebudete musieť myslieť na to, čo nerobíte.

Štruktúra a obsah kurzu

Kurz je rozdelený na 4 lekcie. Každá trvá dve až dve a pol hodiny. Záleží na Vašej zvedavosti. Budeme sa venovať nastaveniu pracovného prostredia, fyzického aj digitálneho, pravidlám pre sústredenú prácuplytkú prácu a podstatným aspektom, ktoré ovplyvňujú celkový výkon človeka. Dá sa to zvládnuť za jeden deň a osem hodín? Dá. Ale neodporúčam to. Kurz je veľmi náročný na pozornosť a jednotlivé lekcie stavajú na poznatkoch, ktoré je optimálne týždeň skúšať v praxi, než sa k nim pridajú ďalšie. Preto by som Vás alebo Vašich zamestnancov radšej videl štyrikrát počas mesiaca. Ideálne začiatkom týždňa, aby si získané poznatky mohli odskúšať. A ideálne v ranných hodinách, kým sú svieži a sústredení.

Kurz môže prebiehať online aj offline formou.

Pre koho je kurz určený

Kurz aplikovateľný na študenta, účtovníka, technika IT, matku na materskej aj generálneho riaditeľa firmy. Bez rozdielu.

Kurz je najlepšie využiteľný pre užívateľov Mac-ov (prvá lekcia sa venuje nastaveniu pracovného prostredia v macOS). Windows verzia tejto lekcie je momentálne v príprave. Absencia tejto lekcie však nemá vplyv na celkovú kvalitu či uplatniteľnosť poznatkov ďalších troch lekcií (ktoré sú pre všetkých rovnaké).

Cena

279 EUR na osobu (bez DPH). Je to veľa alebo málo? Pozrime sa na to takto: ak je priemerná hrubá mzda 1 131 EUR, oplatí sa vám investovať jednorazovo 25% z tejto mzdy na Váš rozvoj alebo rozvoj Vášho zamestnanca? Predstavme si, že by si osvojil len štvrtinu z toho, čo mu počas kurzu odhalím (čo pevne verím, že bude oveľa viac). Jeho produktivita by tak stúpla v priemere o 14%. Pri danej hrubej mzde sa Vám investované peniaze vrátia za menej ako dva mesiace. Ale jeho produktivita mu ostane aj naďalej. Poznáte iný nástroj, ktorý zvýši permanentne produktivitu Vašim zamestnancom za takú cenu?

Ak máte Windows, budete platiť len za tri lekcie – 209 EUR bez DPH.

Skúsenosti

Môžem tu opisovať viac ako 10 rokov praxe v projektovom manažmente na technologicky náročných a komplexných projektoch. Ale to by Vám veľa nepovedalo. Radšej Vám prezentujem seba ako živý príklad môjho systému:

 • chodím do štandardnej práce,
 • mám dve deti, ktorým aktívne venujem dvojciferné číslo hodín týždenne,
 • mám manželku, s ktorou kvalitne trávim čas (mimo detí), 
 • každý týždeň chodím na pol dňa sám do prírody,
 • iného pol dňa venujem domácim prácam,
 • dokážem každý týždeň vydať newsletter, ktorého príprava trvá približne 3 hodiny,
 • spravujem tento blog,
 • 3-5x týždenne vykonávam pravidelné cvičenie či inú fyzickú aktivitu,
 • niekoľkokrát týždenne uvarím pre rodinu jedlo,
 • ročne prečítam približne 30 kníh a vyše 500 článkov online, vypočujem si viac ako 1 000 hodín hudby, pozriem vyše 340 filmov, dokumentov alebo častí seriálov, 
 • popritom píšem knihy a venujem sa kreatívnej tvorbe textov, 
 • a samozrejme sa stretávam s priateľmi, rodinou, chodím na výlety, udržujem v chode domácnosť a robím bežné veci, ako každý smrteľník.

Najbližšie termíny

Po vzájomnej dohode (deň a hodinu viem prispôsobiť účastníkom, napíšte mi v objednávkovom formulári, čo vám vyhovuje)

A čo hovoria iní?

„Kurz produktivity mi umožnil efektívne riadiť svoj ,,time management“ systémom, ktorý mi dlhé roky chýbal. Nájsť správny systém v každodenných povinnostiach a spôsob, ako ich všetky dotiahnuť do konca, je cesta k úspechu. Vďaka kurzu produktivity mám kľudné svedomie, že som na nič nezabudol a všetko stihol urobiť. Získaný voľný čas po splnení všetkých úloh je v skutočnosti oveľa väčší, než som pôvodne očakával. Kurz produktivity odporúčam naozaj každému.“

Tomáš Š.

Systém je vodítko pre myseľ, ako ju odľahčiť od nepodstatného a nabudiť k lepším výkonom, koncentrácii, prirodzenej selekcii balastu a aby nestagnovala, či nezaspala.
Výsledky sa dostavili v podobe napr. rýchleho písania odpovedí na e-maily, zlepšila sa komunikácia s klientmi, naučila som sa skracovať text a selektovať podstatné od nepodstatného. Prirodzene potom som mala zrazu viac času na otázky, ktorým som dovtedy nevenovala pozornosť. Prestala som čoraz viac zabúdať na dávno odložené veci, lebo systém mi ich pripomenul automaticky.

Pocit z dobre vykonanej práce mi dal aj slobodu viac sa venovať sebe a mojej rodine vo voľnom čase. Prečo? Lebo som sa zbavila plytkosti (áno, dodnes mám vypnuté notifikácie), myseľ sa prestala nudiť a v práci začala venovať pozornosť a venovať sa podstatnému. Tento kurz odporúčam každému, bez ohľadu na to, či je typ majúci rád zmeny alebo nie, technický alebo netechnický. Poznatky aplikujem v každodennom živote, práci a aj vďaka kurzu som sa zdokonalila, napredujem a naučila som sa mať veci, myseľ, seba pod kontrolou a viac si držím svoj život pevne v rukách.

Zuzana M.

Kurz osobnej produktivity môžem len odporučiť. V jednoduchosti povedané, v na seba nadväzujúcich lekciách vysvetľuje, ako produktívne využívať čas. Peter vedie kurz interaktívnym, kamarátskym štýlom, takže nemáte pocit, že ste si prišli vypočuť ďalšiu prednášku. Kurz je vhodný pre každého, kto si potrebuje efektívne rozvrhnúť prácu v čase takým spôsobom, aby dosahoval požadované výsledky v stanovenom termíne a zároveň stíhal riešiť každodennú agendu, ktorá často odvádza pozornosť od toho skutočne podstatného. Na kurze sa stretnete s efektívnymi odporúčaniami, radami (pre Mac userov aj po technickej stránke), ale aj s vysvetleniami a príkladmi ako uviesť produktívne návyky do svojho života. Niektorí účastníci si zároveň uvedomia, že „ťahať“ dlhé hodiny v práci nemusí byť najlepšie riešenie a čas po práci je dôležitý a opodstatnený.

Dušan B.

Kurz mi priniesol duševný pokoj. Nestrácam sa v povinnostiach a viem, že sa môžem spoľahnúť sám na seba. Niekedy neviem, čo budem robiť zajtra ale viem, že keď sa pozriem do svojho kalendára a úloh, budem tam mať inštrukcie na to, aby som všetko zvládol Naučil som sa spoľahnúť na svoje plánovanie a konečne spím mimoriadne pokojne. Viem, že ráno si nájdem v úlohách od včerajšieho Tibora všetko, čo potrebujem.

Tibor K.

Času nazvyš nie je nikdy dosť, čo robí praktické skúsenosti získané v tomto kurze ešte cennejšími. Peter mi vďaka tomuto kurzu pomohol zaviesť  do mojej každodennej rutiny techniky a postupy, z ktorých mali niektoré okamžitý vplyv na moju efektivitu nie iba v profesionálnom živote. Prezentovaný systém mi pomohol efektívne spracovať úlohy a odľahčil moju myseľ. Obsah bol teda veľmi relevantný nielen pre prácu, ale aj pre život vo všeobecnosti. Pre užívateľov Macu niekoľko skvelých tipov, ktoré môžete ihneď použiť a ušetriť množstvo času.

Filip F.

Super! Kurz mi jednoducho vysvetľuje ako sa nestratiť v dnešnom modernom mori notifikácií a rozptýlení, a zároveň aj napredovať v práci aj v živote. 
Už po prvej lekcii som mal pocit, že mám k dispozícií oveľa viac času ako predtým, a to sme si len nastavovali prostredie 🙂 S každou ďalšou lekciou sa síce nabaľovalo viac vecí ale zároveň aj viac do seba zapadali. 
Chce to zo začiatku zmeniť niektoré zvyky a hlavne teda zlozvyky ale neviem si predstaviť ísť späť do toho neporiadku, čo som mal predtým. 
Odporúčam všetkými desiatimi. 

Ján V.

Prihláška na kurz

Zdieľať: