Kategórie
iné

Helpy

dĺžka článku: 2 minúty

Rád by som ti povedal o projekte, na ktorom som posledné 4 mesiace pracoval.

Dlho ma trápilo, ako je možné, že keď nás bolí zub, ideme bez rozmyslu k zubárovi alebo keď nás dlho pichá v žalúdku, ideme k lekárovi, ale keď nás „bolí v mysli“, nejdeme nikam? A keď nám aj napadne, ku komu by sme to mali vlastne ísť, zaplaví nás vlna pochybností o nás samotných a o tom, čo si pomyslí okolie? Veď to je úplne scestné! Staráme sa o svoje telo. Prečo nie aj o myseľ? Naše telo je náš chrám, hovoria mnohí. Aby bolo v kondícii, chodíme do fitness centra, wellness centra, sauny či na masáž. Keď telo niečo trápi alebo je poškodené, ideme k odborníkovi. V čom je iná myseľ?

A druhá vec, ako je možné, že v súčasnej dobe, keď človek potrebuje pomôcť, lebo už nemôže ďalej, dostane termín u odborníka o jeden až tri mesiace? A zároveň v dobe internetu neexistuje jednotné miesto, ktoré by tieto problémy riešilo?

V každej situácii máme na výber: zmieriť sa s podmienkami, zmeniť ich alebo odísť. S týmto som sa odmietol zmieriť. Rozhodol som sa to zmeniť.

A tak som poskladal okolo seba tím schopných a fantastických ľudí. Posledné štyri mesiace sme makali ako diví a dali sme zo seba maximum, aby sme dnes mohli povedať dve veci. Tou prvou je, že vyhľadanie pomoci nie je prejav slabosti. Naopak, je to prejav sily. A tou druhou je, že oddnes takéto miesto existuje. Založili sme portál, ktorý združuje odborníkov v mnohých oblastiach duševného zdravia, v ktorých ľudia pociťujú, že by potrebovali pomôcť, ale nie sú si istí, ako na to. Založili sme portál, kde človek, ktorý potrebuje pomoc, nebude musieť čakať mesiace, ale bude mu dostupná už o 24 hodín. Portál, ktorý bude búrať predsudky spojené s odbornou pomocou a zároveň ju poskytne aj tým, ktorí sa rozhodnú ostať v anonymite. Poskytne ju jednoducho, bezpečne, bez nutnosti čokoľvek inštalovať. A keďže je doba, aká je, a o pár týždňov môžeme byť už zase zamknutí doma, o tieto možnosti by nemal nikto prísť. Preto poskytujeme tieto konzultácie online formou. Video, audio, chat, výber je na tebe. To neznamená len, že budeš v pohodlí domova (alebo chaty či na prechádzke). Znamená to aj to, že odrazu máš prístup k odborníkom z celého Slovenska. A zároveň nemusíš nikam cestovať. Už teraz ťa čakajú siedmi. A ďalší budú postupne pribúdať. Všetci ochotní a pripravení pomôcť. Spolu s nami. Voláme sa Helpy.

Zdieľať: