Kategórie
iné

Vychytávky pre Gmail a Chrome

Som poväčšinou lenivý, netajím sa tým. Ale lenivosť ako taká ma častokrát prinútila hľadať spôsoby, ako si zjednodušiť nielen život, ale aj každodenne sa opakujúce (a často otravné činnosti). Ak to spojím s mojim detailizmom (každý klik navyše je zbytočný a aj päťsekundová reklama na YouTube je strata času), niekedy to fakt preháňam. Ale po čase si uvedomím, že z nepríjemných procesov mi vypadlo zopár prvkov, niektoré užitočné pribudli a zrazu to celkom dáva zmysel. Možno si v nasledujúcich „vylepšovákoch“ niečo nájdete. A dobrá správa navyše, všetky sú zadarmo!

Rapportive (Gmail)

Rapportive je jednoduchá a nenáročná aplikácia, ktorú si pridáte ako doplnok k Gmailu. Následne, po zadaní emailovej adresy vášho známeho (alebo prijatia emailu od tejto osoby), sa na okraji objaví stĺpec, kde sú o danej osobe zozbierané všetky informácie. Či už ide o Facebook, Twitter, Google+, Linkedin, Skype, vlastnú webovú stránku alebo rovno informácie z vizitky či kontaktov, všetko je tam. Navyše, ak ste s človekom prepojený aj na sociálnych sieťach, údaje sú omnoho širšie a bohatšie. Rozšírenie si môžete stiahnuť tu.

MxHero (Gmail)

Táto vychytávka je tiež rozšírením emailového klienta od Google a poskytuje veľmi zaujímavé funkcie. Umožňuje vám po odoslaní emailu sledovať, ako sa prijímatelia správajú k vašej správe. Či ju už otvorili alebo koľkokrát klikli na link či zobrazili obrázok. Zaškrtnutím jediného políčka zariadite, aby jednotliví adresáti o sebe nevedeli a každému príde správa samostatne (niečo ako skrytá kópia, ale jednoduchšie). Ale nasledujúce tri funkcie považujem za kľúčové:
1) odoslanie neskôr – nastavíte si odoslanie emailu na konkrétny deň a hodinu,

2) samozničenie – po prvom prečítaní adresátom sa správa po piatich minútach zničí a bude nedohľadateľnou pre tretie strany.

3) TimeOut na odpoveď – ak do vami zadaného času adresát správu neotvorí, email vás na túto skutočnosť upozorní.

Kontrola pošty

Ak patríte medzi tých, ktorý musia mať neustály prehľad o počte neotvorených obálok vo svojej schránke, máte dve možnosti. Buď si stiahnete túto aplikáciu, ktorá vám permanentne v pravom hornom rohu ukazuje počet neprečítaných správ. Alebo si jednoducho „pripnete“ kartu doručenej pošty do lišty. Oba varianty môžete porovnať na nasledujúcom obrázku.

Turn Off the Lights (Chrome)

Jednoduché rozšírenie prehliadavača vo forme jednoduchej žiarivky v rohu, na ktorú keď kliknete, stmavia sa všetky prvky webovej stránky, ktoré neobsahujú flash. Jednoducho povedané, ak pozeráte video, po kliknutí celé okolie stmavne. Toto je výborné najmä v prostredí YouTube, ktoré má biele pozadie.

AdBlocker (Chrome – YouTube)

Štvú vás nevypnuteľné reklamy na YouTube? Hoci stále nie sme na tom tak zle ako v Amerike, kde musia pozerať na reklamu tridsať sekúnd pred každým videom, u nás aj tých päť zamrzí. S týmto už reklamu neuvidíte. Nikdy. Bodka. Stačí len stiahnuť.

Pocket (Chrome)

Užitočná jednokliková aplikácia ukladajúca stránky, ktoré si chcete pozrieť neskôr. Či už klikom do nástrojovej lišty, pravým tlačidlom, na webstránke, sociálnych sieťach, všade. A čo je ďalšie plus, stačí vám jedno konto a váš zoznam sa synchronizuje, uložené stránky môžete otvoriť odkiaľkoľvek, či už máte Mac, Windows, Android, iPad či iPhone.

Zdieľať: