18. septembra 2013 - Ticho, tvorba

Ticho

Dnešným príspevkom sa začína nová kapitola. Pravidelných čitateľov opäť rád vidím. A vy, čo ste sem zablúdili po prvý raz: Vitajte na mojom blogu!

Moje meno je Peter Rúfus a po tejto zemi sa pohybujem už vyše dvadsaťšesť rokov. Hoci pochádzam z rodiny básnika, zvolil som si cestu prozaickej tvorby. Jednak sa v ucelených, niekoľko stránkových príbehoch hýbem oveľa prirodzenejšie, a jednak nepovažujem nielen seba, ale ani nikoho iného hodného toho, aby sa čo i len pokúšal vyrovnať majstrovstvu môjho prastrýka. 

No a po dlhých štyroch rokoch tvorivej činnosti, čakania a všemožných bojov, konečne nastal ten moment. Môj debut sa objaví na poli slovenského literárneho sveta! Pevne verím, že jeho osud sa v najbližších dňoch ocitne práve vo vašich rukách. A o čom teda vlastne bude?

„Po dlhých desaťročiach výskumu a trápenia sa ľudstvo dočkalo. Liek na rakovinu konečne uzrel svetlo sveta. Očakávania spoločnosti boli obrovské. Vláda dokonca schválila dobu testovania na ľuďoch z desiatich na jeden rok. Zároveň sa naštartovala najväčšia medicínska mašinéria v histórií. Politici a vládne špičky si zaistili znovuzvolenie do ďalších období, ľudia získali imunitu pred smrteľnou chorobou a farmaceutické firmy dosahovali zisky ako nikdy predtým. Všetko nasvedčovalo tomu, že ľudstvo si do svojich dejín zapíše nový historický medzník.

Ale keď sa záchrancom ľudského pokolenia po istom čase prestali ozývať ich pôvodné testovacie subjekty, nastal rozruch. Ten bol o to väčší, keď sa preukázalo, že všetky z nich sú po smrti. Po období vyčerpávajúcich testov a analýz týchto úmrtí prišli na šokujúce odhalenie. Do ľudskej DNA bola spolu s imunitou voči rakovine zabudovaná aj časovaná bomba. Prevratný liek, ktorý zmení ľudstvo naveky. Ani len netušili, ako to raz bude znieť výstižne...“

A kde a kedy budete môcť svoj kúsok Ticha dostať? Prakticky všade! Martinus, Panta Rhei, TK Libri, každé správne kníhkupectvo by malo byť zásobené Tichom. Začiatkom budúceho týždňa ho určite nájdu v regáloch a stojanoch obyvatelia Bratislavy a zvyšok Slovenska by mal byť postupne pokrytý do konca septembra. Ak Vás teda trápia sychravé jesenné večery a hľadáte spoločníka ku deke a čaju, Ticho Vám vrelo odporúčam!

Napísal Peter Rúfus v kategórii Ticho, tvorba

Diskusia

Anonymný
24. septembra 2013 at 19:29

Takže vychádza slovenská verzia I am Legend?:)

Anonymný
24. septembra 2013 at 19:35

Každopádne gratulujem. Je obdivuhodné, že máš vo svojom veku za sebou už toľko úspechov. Keby som to vedela skôr, než sme sa dnes "stretli" v Avione, určite by som Ti zablahoželala aj osobne.

Simona Sabolová
27. októbra 2013 at 9:42

Knihu som v noci dočítala, bola perfektná!!! Blahoželám a teším sa na dalšie, veľa šťastia!! :)

Peter Rúfus
27. októbra 2013 at 9:49

ďakujem pekne, vážim si to

Jana Šišoláková
4. novembra 2013 at 23:33

ja… som nadšená! Práve som prečítala asi väčšinu tvojich blogov a čaká ma posledných 10 strán knihy. Nedovolím si pripisovať akékoľvek euforické stavy tomu Savignonu, ktorý ma pomaly uvoľňuje, jediné čo ma zaráža… ako to, že som to nevedela už skôr :) Si veľmi talentovaný a ja som si istá, že to dotiahneš ďalej ako by si si kedy bol vedel predstaviť a dúfam, že aj ďalej ako si viem predstaviť ja…

Anonymný
16. marca 2014 at 10:59

Ja som knihu dočítala včera. Bola vynikajúca, výborne sa čítala a koniec mi napovedá, že ešte bude pokračovanie, nemám pravdu?

Peter Rúfus
16. marca 2014 at 21:02

v zakončení príbehu si mnohí ľudia našli svoj vlastný zmysel či poučenie. ale Vašu myšlienku nevylučujem, do sveta Jonathana a Tasie by som vedel priniesť ešte nejeden zaujímavý zvrat :)

Anonymný
26. marca 2014 at 5:44

Bol by som veľmi rád keby napíšete aj druhú časť. Je to výborná kniha, od ktorej sa prakticky nedalo odlepiť kým ste ju nedočítali.

Anonymný
8. apríla 2014 at 19:30

Suhlasim s anonymom, aj mne sa knizka velmi pacila :-) najprv som ju kupila ako darcek, ale obsah na zadnej strane ma tak zaujal, ze som ju kupila este raz ako darcek a do tretice som ju kupila uz konecne pre seba a nelutujem, lebo som sa neodlepila. Prosim, urcite pis dalej… to je jedno, aka tema, urcite to bude vynikajuce… A potrebujem aj o rok kupovat darceky :-) chapes….

Napíšte komentár