Kategórie
Ticho tvorba

Ticho

Dnešným príspevkom sa začína nová kapitola. Pravidelných čitateľov opäť rád vidím. A vy, čo ste sem zablúdili po prvý raz: Vitajte na mojom blogu!

Moje meno je Peter Rúfus a po tejto zemi sa pohybujem už vyše dvadsaťšesť rokov. Hoci pochádzam z rodiny básnika, zvolil som si cestu prozaickej tvorby. Jednak sa v ucelených, niekoľko stránkových príbehoch hýbem oveľa prirodzenejšie, a jednak nepovažujem nielen seba, ale ani nikoho iného hodného toho, aby sa čo i len pokúšal vyrovnať majstrovstvu môjho prastrýka. 

No a po dlhých štyroch rokoch tvorivej činnosti, čakania a všemožných bojov, konečne nastal ten moment. Môj debut sa objaví na poli slovenského literárneho sveta! Pevne verím, že jeho osud sa v najbližších dňoch ocitne práve vo vašich rukách. A o čom teda vlastne bude?

„Po dlhých desaťročiach výskumu a trápenia sa ľudstvo dočkalo. Liek na rakovinu konečne uzrel svetlo sveta. Očakávania spoločnosti boli obrovské. Vláda dokonca schválila dobu testovania na ľuďoch z desiatich na jeden rok. Zároveň sa naštartovala najväčšia medicínska mašinéria v histórií. Politici a vládne špičky si zaistili znovuzvolenie do ďalších období, ľudia získali imunitu pred smrteľnou chorobou a farmaceutické firmy dosahovali zisky ako nikdy predtým. Všetko nasvedčovalo tomu, že ľudstvo si do svojich dejín zapíše nový historický medzník.

Ale keď sa záchrancom ľudského pokolenia po istom čase prestali ozývať ich pôvodné testovacie subjekty, nastal rozruch. Ten bol o to väčší, keď sa preukázalo, že všetky z nich sú po smrti. Po období vyčerpávajúcich testov a analýz týchto úmrtí prišli na šokujúce odhalenie. Do ľudskej DNA bola spolu s imunitou voči rakovine zabudovaná aj časovaná bomba. Prevratný liek, ktorý zmení ľudstvo naveky. Ani len netušili, ako to raz bude znieť výstižne…“

A kde a kedy budete môcť svoj kúsok Ticha dostať? Prakticky všade! Martinus, Panta Rhei, TK Libri, každé správne kníhkupectvo by malo byť zásobené Tichom. Začiatkom budúceho týždňa ho určite nájdu v regáloch a stojanoch obyvatelia Bratislavy a zvyšok Slovenska by mal byť postupne pokrytý do konca septembra. Ak Vás teda trápia sychravé jesenné večery a hľadáte spoločníka ku deke a čaju, Ticho Vám vrelo odporúčam!

Zdieľať: