23. júna 2013 - názory, zo života

Odletel za svojimi kačicami….

James Gandolfini. Tony Soprano. James Gandolfini. Ako jeden. Sopránovci patrili k tým prvým seriálom, ktoré zmenili nemenné pravidlá kinematografie, a síce, že herecké hviezdy sa rodia len vo filmoch. James bol Tony a hotovo. Boli ako jedna osoba. Milosrdní a dobrosrdeční na jednej strane, ale tvrdí a nekompromisní, keď sa inak nedalo. „Najmilší mafián v histórií,“ ozývalo sa z nejedného titulku či komentáru. A bolo to tak.

Môj obdiv k nemu bol o to väčší, že o jeho slovenskú verziu sa postaral môj otec, pre ktorého to bola jedna z najbližších rolí k jeho srdcu. A tak to aj zahral. Myslím, že keby sa James počul v slovenčine, vyronil by aspoň jednu slzu. Tak ako ja, keď som si po jeho náhlej smrti pozrel finále seriálu, kde Tony pustí v jukeboxe Don´t Stop Believin´ od Jouney a pomaly sa schádza zo svojou rodinou.

Napísal Peter Rúfus v kategórii názory, zo života

Diskusia

Anonymný
7. decembra 2013 at 15:31

môj najobľúbenejší seriál! bolo v ňom naozaj všetko a skvelým ho robil hlavne Tony. Nebolo mi ľúto za nikým tak, ako za ním keď odišiel. Tvoj otec mu vdýchol dušu, ďakujem. Slovenský dabing zvykne byť skôr otravný. Tento seriál som videla odpredu odzadu, smiala som sa, prežívala s nimi, prikláňala sa na zlú stranu :) Úžasné dielo od HBO :*

Napíšte komentár